ŁADOWANIE

FOTOSTUDIO77 RAFAł DEPA

Teatr Polska 2016 – Fotografia Teatralna

Fotografia Teatralna

Teatr Polska 2016 – Fotografia Teatralna

Fotografowanie teatru jest jednym z moich ulubionych tematów zdjęciowych. W latach 2016 ,2014,2013 fotografowałem  Teatr Polska w sumie kilkadziesiąt spektakli.Wykonywanie zdjęć dla Instytutu Teatralnego w Warszawie to wielki zaszczyt.Zdjęcia z spektakli zasilają Państwowe archiwum fotografii teatralnej więc jest i odpowiedzialność.Każdy spektakl niesie energię i przesłanie dla widza, także potrzeba jest wczucia się w to co robią aktorzy.Również kiedy archiwizuję pracę techników oraz przygotowania w garderobach.Za kulisami przed spektaklem panuje specyficzny klimat wszystko nabiera innego wymiaru. Aktorzy przemieniają się w grane postaci,w garderobach panuje gwar,a na korytarzach słychać niekiedy kwestie z spektaklu.W tym momencie trzeba być bardzo ostrożny zdjęciowo by nie przeszkadzać.Uwielbiam ten fragment reportażu gdyż emocje są bardzo prawdziwe.Dla mnie najlepsze zdjęcia to takie które potrafią dać ładunek zwrotny do odbiorcy. W 2015 r moja fotografia dostała się z czterema pozostałymi do finału Fotografii teatralnej 😉
Każde wydarzenie teatralne to dla fotografa wielkie emocje nie ma dubli wszystko się dziej tu i teraz….
A teraz o samym programie i historii Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Program TEATR POLSKA został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury.
Inspiracją dla powstania TEATR POLSKA był Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, który w okresie Drugiej Rzeczpospolitej organizował tournées spektakli po ziemiach polskich. W repertuarze znalazła się wówczas klasyka światowa (Szekspir, Molier) oraz polski repertuar – dawny i współczesny (Słowacki, Fredro, Żeromski).
W tegorocznej edycji programu TEATR POLSKA wzięło udział 18 spektakli, przygotowanych przez teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Łącznie zorganizowano 154 pokazy przedstawień w 63 miejscowościach w okresie od 19 sierpnia do 30

 

Proszę zobaczcie trochę teatru z ostatniego roku 🙂 Posmakujcie i dotknijcie teatru.